خانه / دسته‌بندی نشده / تحصیل دکترا در انگلستان

تحصیل دکترا در انگلستان

تحصیل دکترا در انگلستان

تحصیل دکترا در انگلستان در هنگام  مهاجرت به انگلستان ۲۰۱۸ از جمله مهاجرت تحصیلی به انگلستان پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه می باشد ؟ و راههای اخذ اقامت انگلستان ۲۰۱۸ کدام است ؟  از شرایط تحصیل دکترا در انگلستان آگاهی دارید ؟ قوانین تحصیل در انگلستان و مهاجرت تحصیلی به انگلستان چگونه است ؟و اخذ اقامت دائم انگلستان و اخذ تابعیت انگلستان اطلاعات مفیدی را در اختیار علاقه مندان تحصیل دکترا در انگلستان  قرار خواهد داد .

مقدمه در خصوص تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان

در این مقاله به بررسی سیستم اموزشی دکتری در انگلستان وهمچنین جزئیات تحصیل دکترا در انگلستان   به همراه شهریه و بورسیه تحصیلی و مدارک لازم برای پذیرش در مقطع دکترا در انگلستان  پرداخته و شما را از قوانین ویزای دانشجویی آگاه میسازیم. انگلستان با داشتن رتبه نخست در تحصیلات آکادمیک، شرایط فوق العاده ای را برای دانشجویان بالاخص دانشجویان متقاضی تحصیل دکترا در انگلستان فراهم میسازد. دانشگاه های انگلستان در رتبه بندی های جهانی معمولا در رتبه های ۱ تا ۱۰ دنیا قرار دارند.

سیستم آموزشی در تحصیل دکترا در انگلستان

سیستم اموزشی در انگلستان به این صورت است که لیسانس ۳ ساله، فوق لیسانس ۱ ساله و تحصیل دکترا در انگلستان سه ساله میباشد. این یکسال تحصیلات کمتر در مقایسه با سیستم امریکایی، هم در هزینه و هم در زمان بسیار به نفع دانشجویان میباشد.

تحصیل دکترا در انگلستان معمولا بین ۳ تا ۶ سال (فول تایم یا پارت تایم) به طول می انجامد که در برخی رشته ها به دلیل پیچیدگی بیشتر ممکن است بجای ۳سال تا۴ سال به طول انجامد. دوره تحصیل دکترا در انگلستان معمولا کار بر روی یک پروژه تحقیقاتی روی یک موضوع اکادمیک میباشد که تا ماکزیمم ۱۰۰,۰۰۰  کلمه میباشد و تز یا thesis نام دارد. این دوره با انتخاب استاد ناظر یا سوپروایزر بوده و دانشجویان متقاضی  تحصیل دکتری در انگلستان باید روی یک تز یا طرح کار کنند ودر اخر تحصیلات خود از ان طرح در مقابل کمیته ای متشکل از اساتید دانشگاه دفاع نماید و از هر یک از انها نمره ای کسب نماید. در پایان جلسه دفاع، اساتید ممکن است در راستای تز دانشجو، از وی سوالاتی بپرسند که جواب این سوالات نیز در نمره تاثیر گذار است.

مدارک و شرایط اخذ پذیرش برای تحصیل دکترا در انگلستان

هر دانشجویی از هر جای دنیا می تواند برای تحصیل دکترا در انگلستان اقدام نماید به شرط انکه شرایط ورود به این دوره را داشته باشد. از شرایط اولیه، گذراندن دوره undergraduate میباشد. یعنی باید دوره لیسانس و فوق لیسانس را با نمرات خوبی گذرانده باشید. شرط دوم برای تحصیل دکترا در انگلستان نیز سطح زبان دانشجو میباشد که معمولا برای این مقطع سطح زبان C1 یا ایلتس ۷ مورد نظر است. معمولا سال اول تحصیل دکتری در انگلستان جهت ارزیابی دانشجویان بوده تا بتوانند در سالهای بعدی بنمانند و خود را برای تز اماده نمایند. وشرط سوم ارائه یک پروپوزال یا طرح تحقیقاتی است.

پروپوزال تحقیقاتی تحصیل دکتری در انگلستان

این پروپوزال  برای تمام دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان را دارند، الزامی است. این طرح باید بیان گر تحقیقی باشد که شما قصد انجام آن را دارید، نحوه انجام ان و علت اهمیت این طرح. این طرح باید توسط گروهی (پنلی) از اساتید حرفه ای قبل از شروع دوره تایید شود.

انواع دیگر دکتری و تحصیل دکترا در انگلستان

تحصیل دکترا در انگلستان انواع دیگری دارد که در ادامه به بیان انها میپردازیم:

 

  • MPhil یا Master of Ohilosophy

اگر شما قصد تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان را دارید، ممکن است  ابتدا نیاز به یک MPhil به مدت ۱۲ تا ۱۸ ماه داشته باشید که همانند یک دوره پیش دکتری بوده و بعد به PhD یا Doctor of Philosiphy وارد شوید. این دوره معمولا تز محور بوده و قوانین خود را دارد و بین یک سال تمام وقت تا دو سال نیمه وقت به طول می انجامد. این تز باید بیان گر نتیجه یک تحقیق یا مطالعه بر روی یک موضوع با حداکثر ۶۰,۰۰۰ کلمه باشد.

علت اخذ تحصیل دکترا در انگلستان معمولا به این دلیل است که تز دانشجو کفایت هنوان شدن به عنوان یک تز برای تحصیل دکترا در انگلستان را ندارد.

  • Master of Research

این دوره یه دوره پیشرفته بعد از فوق لیسانس است که در حیطه های هنر، علوم انسانی و اجتماعی انجام میشود. بعضی از دوره های دکتری نیاز به گذراندن MRes بوده و دانشجوی متقاضی  تحصیل دکترا در انگلستان نیاز به ارائه یک dissertation با تعداد کلمات ۴۰,۰۰۰ میباشد.

این دوره تست خوبی است که دانشجو ببیند ایا به انجام تحقیقات بدون نیاز به اینکه دنبال منابع مالی برای تحصیل دکترا در انگلستان باشد، دارد یا خیر.

  • دکتری حرفه ای در انگلستان Professional Doctorate

دکتری حرفه ای در انگلستان مقطعی است بسیار شبیه به PhD اما قصدش تمرکز بر کار حرفه ای بوده بجای توانایی های اکادمیک. این دکتری حرفه ای معمولا شامل حقوق، آموزش، تجارت، مهندسی و پزشکی است.

شما می توانید برای تحصیل دکترا در انگلستان و مهاجرت تحصیلی به انگلستان و هزینه های تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان اخذ اطلاعات دقیق تر در این خصوص با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان و اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان و شرایط اخذ اقامت دائم انگلستان  و شرایط اخذ تابعیت انگلستان مشاوره رایگان اخذ نمایید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *