خانه / اخبار خارجی / استرالیا

استرالیا

این مقاله جهت تمامی شما عزیزان همیشه همراه سایت موسسه حقوقی ملک پور نوشته و تقدیم شما عزیزان می گردد و در این مقاله در مورد معرفی کشور استرالیا و موقعیت جغرافیایی و جمعیت آن و نظام حقوقی آن و برخی ویزاهای کار و ویزاهای کوتاه مدت و معرفی و چگونگی دریافت این ویزاها و همجنین هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا اشاره شده است. در صورت وجود هرگونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد سیستم حقوقی و ویزاهای کاری و کوتاه مدت کشور استرالیا می توانید با وکلا و مشاورین برجسته امر حقوق بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید .
آیا در مورد استرالیا سوالاتی‌دارید؟ آیا می خواهید بیشتر با کشور استرالیا آشنا شوید ؟ چه نظام حقوقی بر استرالیا حاکم است ؟ در مورد ویزاهای کوتاه مدت و ویزاهای کاری استرالیا اطلاعاتی دارید‌؟ آیا از هزینه های تحصیل‌و زندگی در استرالیا مطلع هستید ؟
جغرافیا
کشور استرالیا در نیمکره جنوبی زمین قرار دلرد، زندگی در نخستین سالهای آن به ۴۲ تا ۴۸ هزار سال پیش بر می گردد اما زندگی در حالت مدرن آن سابقه ای ۲۰۰ ساله دارد .
کشور استرالیا از لحاظ موقعیت جغرافیایی در میان آبهای اقیانوس آرام قرار دارد و از شمال به گینه نو – از شمال شرق به جزایر سلیمان – وانواتو و کالدونیای جدید و از جنوب شرق به نیوزیلند است کاپیتان جیمز کوک دریانورد انگلیسی در سال ۱۷۷۰ نواحی شرق سیدنی را در شرق استرالیا کشف کرد و به این ترتیب پای انگلیسی ها را به کشور استرالیا باز کرد .
کشور استرالیا تا سال ۱۹۰۰ مستعمره انگلیس بود و بیشتر به عنوان تبعید گاهی برای مجرمان استفاده می شد تا اینکه در سال ۱۹۰۱ استرالیا به عنوان یکی از کشورهای مشترک المنافع با انگلستان اعلام شد .
استرالیا یک کشور منحصر به فرد در فرهنگ، جمعیت، آب و هوا، جغرافیا و تاریخ است . فرهنگ استرالیا چشم انداز این کشور به حساب می آید استرالیا چند فرهنگی و چند نژادی است و این موضوع در شیوه زندگی، رسوم و فرهنگ این کشور منعکس شده است .
جمعیت
در دسامبر ۲۰۱۴ جمعیت استرالیا تقریبا ۲۳,۶۰۰,۰۰۰ نفر تخمین زده شد . پر جمعیت ترین ایالت های استرالیا نیو ساوت ولز که پایتخت آن سیدنی و ایالت ویکتوریا که پایتخت آن ملبورن است .

آب و هوا
ایالت های شمالی استرالیا معمولا گرم و ایالت های جنوبی آن تجربه زمستان های سرد با دمای هوای به ندرت زیر صفر را دارد به طوریکه برف در طول ماه های زمستان در ارتفاعات وجود دارد و امکان اسکی در پیست های ویکتوریا در جنوب ساوت ولز و تاسمانی را به گردشگران می دهد.
نظام حقوقی کشور استرالیا
دولت استرالیا از سیستم حقوقی وست مینستر و در اصل قانون به ارث رسیده از انگلیس تبعیت می کند که دارای دو حزب اصلی سیاسی و تعدادی از احزاب کوچک که پارلمان کشور را تشکیل می دهد، اما هر ایالت دولت مستقل خود را دارد .
قوانین کشور استرالیا به دو بخش ژانویه ۱۹۴۹ تا آگوست ۱۹۸۶ و تز آگوست ۱۹۸۶ به بعد تقسیم می گردد. از تاریخ ژانویه ۱۹۴۹ تا آگوست ۱۹۸۶ به این شکل بود که اگر فردی فقط در خاک استرالیا به دنیا می آمدبه طور اتوماتیک تابعیت کشور استرالیا را به دست می آورد، اما بعد از تاریخ آگوست ۱۹۸۶ چنانچه فرد در خاک استرالیا به دنیا می آمدتنها در صورتی قادر به کسب تابعیت این کشور بود که پدر یا مادر وی تبعه یا مقیم دائم این کشور بوده باشند .
کشور استرالیا سیستم خاک را به عنوان سیستم اصلی خود برگزیده است اما در برخی کشورهای مهاجرپذیر از جمله استرالیا شروطی را برای اعطای تابعیت از طریق اصل خاک برای شهروندان خود قائل شده اند مثلا دولت استرالیا برای کودکی که در خاک این کشور به دنیا آمده باشد در صورتی اعطای تابعیت قائل می شود که یا یکی از والدین استرالیایی باشند یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشند یااینکه کودک به ده سالگی رسیده باشد .کشور استرالیا اصل خون را به طور فرعی پذیرفته است اما اگر فردی بخواهد از طریق خون اقامت استرالیا را کسب کند باید از تاریخ ژانویه ۱۹۴۹ تا ژانویه ۱۹۷۴ در خارج از خاک استرالیا از والدین استرالیایی به دنیا آمده باشد.
ویزاهای کوتاه مدت

ویزای بازدید کننده
برای کسانی است که به عنوان گردشگر یا برای فعالیت های کسب و کار یا بازدبد و دیدار خانواده می خواهند وارد خاک استرالیا شوند.
ویزای EVISITOR (زیر گروه ۵۶۱)
ویزای رایگانی است برای دارندگان گذرنامه که واجد شرایط ورود به استرالیا برای گردشگری و یا کسب و کار هستند .

ویزای بازدید کننده (زیر گروه ۶۰۰)
این ویزا برای افرادی است که می خواهند به عنوان یک گردشگر برای دیدن خانواده و یا کسب و کار به استرالیا سفر کنند که مدت آن هم ۳ ، ۶ و یا ۱۲ ماهه است .

ویزای کار و تعطیلات (زیر گروه ۴۶۲)
برای جوانان بین ۱۸ تا ۳۰ سال است که می خواهند برای تعطیلات و کار به استرالیا سفر کنند که برای درخواست این ویزا باید پاسپورت کشور معتبری را داشته باشند .

ویزاهای کاری
SKILL SELECT
مربوط به کسب و کار و کارگران ماهر علاقه مند در مهاجرت به استرالیا که با ارسال فرم EO1 از طریقSKILL SELECT علاقه خود را برای تقاضای ویزای کار نشان می دهند .
DOCTOR CONNECT
این ویزا برای پزشکان آموزش دیده در خارج از استرالیا و یا پزشکان علاقه مند برای کار در مناطق روستایی و دور افتاده در استرالیا که کار فرمایانی به دنبال استخدام آنها هستند .
ویزای مستقل کارگر ماهر (زیر گروه ۱۸۹)
این ویزا مربوط به کارگران ماهری است که تمایل دارند برای کار و زندگی به استرالیا سفر کنند که سیستم آن بر حسب امتیاز بندی است که ابتدا باید در مرحله اول ۶۰ امتیاز را کسب کنند. دارندگان این ویزا اگر مایل باشند می توانند به هر نقطه از استرالیا برای زندگی، کار و تحصیل اقدام نمایند. در ضمن متقاضیان این نوع ویزا بدون استفاده از اسپانسر فامیلی و ایالتی می توانند به این کشور سفر کنند .

ویزای مستقل کارگر ماهر (زیر گروه ۱۹۰)
این نوع ویزا برعکس ویزای ۱۸۹ است که فرد باید با اصستفاده از اسپانسر ایالتی اقئام به درخواست این ویزا نمایند که این نوع ویزا هم بر اساس وسیستم امتیازی است که فرد متقاضی باد بتواند حداقل ۶۰ امتیاز را کسب کند؛ در این نوع ویزا یک ایالت از استرالیا به عنوان ایالت اسپانسر ۵ امتیاز به متقاضی اعطا می کند و خود فرد حداقل باید ۵۵ امتیاز دیگر را به دست آورد تا به مجموع ۶۰ امتیاز برسد . همچنین دارندگان ویزای ۱۹۰ باید حداقل ۲ سال را در ایالت اسپانسر کار و زندگی نماید.
هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا
دانشگاه های استرالیا دارای شهریه هستندو هزینه های تحصیل در استرالیا به طور مستقیم به رشته و دانشگاه مورد نظر شما بستگی دارد اما در ذیل به طور تخمینی می توان به شهریه دانشگاه در برخی مقاطع اشاره نمود .
تحصيلات پايه
۹۰۰۰ – ۱۴۰۰۰ دلار استراليا در سال
ليسانس
۱۰۰۰۰ – ۱۶۵۰۰ دلار استراليا در سال
مراحل تحصيلي بعد از ليسانس
Graduate Certificate
۹۰۰۰ – ۱۶۰۰۰ دلار استراليا در سال
Graduate diploma
۱۱۰۰۰ – ۱۸۰۰۰ دلار استراليا در سال
فوق ليسانس- دکتري
۱۱۰۰۰ – ۱۸۰۰۰ دلار استراليا در سال
آموزشهاي فني و حرفه اي
۵۵۰۰ – ۱۸۰۰۰ دلار استراليا در سال
همچنین هزینه های زندگی در شهرهای مختلف استرالیا کاملا متفاوت است به طور مثال بیشترین هزینه ها را سیدنی و کمترین هزینه ها را شهر آدلاید به خود اختصاص می دهد .
هزینه اجاره منزل در استرالیا به متراژ منزل و همچنین موقعیت جغرافیایی شهر بستگی دارد که اجاره ها به طور هفتگی در استرالیا پرداخت می شود که به طور کلی شما می توانید منزل مورد نظرتان را هفته ای ۱۹۰ تا ۳۴۰ دلار اجاره نمایید .
بطور متوسط هزینه غذایی در یک هفته برای یک زوج بین ۸۰ تا ۱۲۰ دلار می باشد. در استرالیا فروشگاههای زنجیره ای بسیار است و شما می توانید از اجناس مورد نیاز خود را از آنجا تهیه کنیدو همینطور ماهی به طور میانگین ۱۰۰ دلار هزینه های قبوض در استرالیا می باشد .

نتیجه گیری :
هدف ازنگارش این مقاله که متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است معرفی کشور استرالیا و همچنین معرفی برخی ویزاهای کاری و کوتاه مدت این کشور و هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است که با توجه به مهاجر پذیر بودن و توریستی بودن این کشور بتوانیم اطلاعات درستی را به خواننده این مطلب بدهیم تا با توجه به شرایط موجود اگر قصد اقامت به کشور استرالیا را دارد با مشورت با موسسه حقوقی ملک پور بتواند مناسب ترین تصمیم را اتخاذ نماید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *